Poradnik

Przydatne informacje dla każdego kierowcy

https://prestigecarosiek.pl/app/files/2020/01/prestigecar-poradnik-img-3.jpg

18 stycznia 2020 Poradnik

Szczegółowy przebieg sprowadzenia samochodu z zagranicy

Proces realizacji zlecenia

1. Selekcjonowanie ofert oraz negocjacje cen

Po podpisaniu umowy o sprowadzenie samochodu rozpoczynamy proces poszukiwania Twojego samochodu. Spośród wielu ofert dostępnych na rynku wybieramy interesujące propozycje, które mieszczą się w zakresie Twoich wymagań. Sprawdzanie ofert odbywa się na wszystkich najważniejszych europejskich portalach ogłoszeniowych. Rozpoczynamy również proces przesyłania zapytań do naszych partnerów, którzy są odbiorcami samochodów przyjmowanych przez salony w rozliczeniu, a także aut po stłuczkach z niewielkimi uszkodzeniami karoserii przejmowanych przez firmy ubezpieczeniowe. W ten sposób pozyskujemy samochody w atrakcyjnych cenach od pierwszych właścicieli. Takie auta są bardzo dobrym stanie technicznym, ponieważ były objęte autoryzowanym serwisem do ostatniego przejechanego kilometra. Zanim przedstawimy Ci propozycje ofert do wyboru, konieczne jest ich sprawdzenie. Na tym etapie kontaktujemy się ze sprzedawcą, aby potwierdzić dostępność auta oraz przeprowadzić wstępny wywiad co do stanu technicznego samochodu (historia serwisowa i wypadkowa), a także aby prosić sprzedawcę o dokładne oględziny auta i podanie informacji na temat ewentualnych uszkodzeń. Następnie sprawdzamy historię i przebieg auta w bazach serwisowych oraz negocjujemy cenę, za którą możesz zakupić samochód.

2. Przedstawienie uwiarygodnionych ofert do akceptacji Klienta, wybór ofert do zakupu

Po wyselekcjonowaniu interesujących ofert przesyłamy je do Twojej akceptacji wraz z linkiem, pod którym możesz je obejrzeć w Internecie. Jeżeli okażą się odpowiednie wysyłamy na miejsce rzeczoznawcę, który ma za zadanie wykonać dokładną weryfikację auta na zamówienie. Przed dokonaniem oględzin prosimy sprzedawcę o pisemne potwierdzenie stanu samochodu i jego rezerwację do czasu przyjazdu rzeczoznawcy. Pozwala to na uwiarygodnienie ofert, które wybrałeś do oględzin. W standardowej cenie zapewniamy oględziny w przypadku wyboru dwóch ofert. Kolejne weryfikacje oraz dokumentacja to koszt 300 zł. Chcemy aby zakupiony samochód spełnił Twoje wymagania. W każdej chwili służymy pomocą w uzyskaniu dodatkowych informacji, zdjęć i staramy się odpowiedzieć na wszelkie nurtujące Cię pytania.

3. Oględziny i raport rzeczoznawcy

Po umówieniu spotkania nasz pracownik jedzie na miejsce i potwierdza prawdziwy stan samochodu. Auto jest sprawdzane miernikiem lakieru, następnie rzeczoznawca wykonuje zdjęcia samochodu z zewnątrz, jego elementów konstrukcyjnych, silnika, podwozia oraz wszystkich uszkodzeń. Wykonuje także zdjęcia licznika, numerów fabrycznych i dokumentów auta (np. książki serwisowej). Przeprowadza też jazdę testową, aby sprawdzić stan zawieszenia, hamulców, zbieżności i pracę silnika. Podłącza komputer diagnostyczny, sprawdza wyświetlane błędy, elementy silnika, sprzęgła i skrzyni biegów. Nie możemy zajrzeć do środka silnika, bo nie rozkręcamy samochodu, dlatego na części, które nie mogą być sprawdzone udzielamy miesięcznej gwarancji. Na podstawie zebranych informacji, opinii rzeczoznawcy oraz dokumentacji zdjęciowej tworzymy raport z oględzin auta i wystawiamy opinię na temat tego czy jakieś elementy eksploatacyjne będą wymagały napraw czy wymiany, a także tworzymy orientacyjną wycenę naprawy tych elementów. Wszystkie uzyskane informacje potwierdzamy w specjalistycznych bazach danych i serwisach, takich jak baza pojazdów kradzionych i raport dekodera VIN pojazdu ze specyfikacją pojazdu. Prosimy też autoryzowany serwis o potwierdzenie wpisów z książki serwisowej. Raport wraz opinią przedstawiamy do Twojej akceptacji, na jego podstawie podejmujesz decyzję o zakupie samochodu. Potwierdzeniem zakupu jest akceptacja w formie mailowej oraz dopłata do ustalonej w umowie procentowej dopłaty do zamówienia w wysokości minimum 50% wartości auta. Jeżeli wartość samochodu przekracza 50 tys. złotych, dopłata wynosi minimum 80%.

 

 

4. Załatwienie formalności w kraju pochodzenia samochodu i transport do kraju

Po podjęciu przez Ciebie decyzji o zakupie samochodu przystępujemy do załatwienia formalności w kraju pochodzenia. Jest to między innymi wyrejestrowanie samochodu czy zgłoszenie zakupu do odpowiednich urzędów. Dodatkowo sporządzamy bardzo ważny dokument jakim jest umowa sprzedaży, a także załatwiamy potwierdzenie eksportowe. Wszystkie te dokumenty są niezbędne do rejestracji samochodu po sprowadzeniu do Polski. Gdy uzyskamy już wszystkie niezbędne dokumenty, sprowadzamy auto do siedziby PRESTIGE CAR w Osieku. Po dotarciu do nas najlepiej, aby samochód został jak najszybciej obejrzany przez Klienta. Na życzenie możemy dostarczyć samochód do miejscowości Twojego zamieszkania, ale dopiero po wykonaniu wszystkich czynności niezbędnych do rejestracji.

5. Oględziny samochodu przez Klienta

Podczas oględzin samochodu możesz porównać otrzymany raport ze stanem faktycznym. Nie mamy doświadczenia z takimi przypadkami, ale jeżeli nasz pracownik nie przekazał informacji np. na temat uszkodzeń karoserii, to możesz prosić o usunięcie tych usterek. Jeżeli samochód różniłby się w sposób rażący od raportu rzeczoznawcy, możesz prosić o sprowadzenie innego auta.

 

 

6. Wykonanie prac dodatkowych

Jeżeli takie były wcześniejsze ustalenia zajmujemy się wymianą części eksploatacyjnych i usunięciem wszelkich usterek Twojego samochodu. Na życzenie klienta wykonujemy prace takie jak: naprawa karoserii (usuwanie wgnieceń, polerowanie rys, lakierowanie i naprawa blacharki), wymiana szyby przedniej, polerowanie wewnętrznych plastików, pranie parowe tapicerki, wymiana płynów i filtrów czy klocków i tarcz hamulcowych, a także zakup i wymiana opon. Za wszystkie prace dodatkowe nie ujęte we wcześniej uzgodnionym budżecie koszt ponosi Klient.

7. Akceptacja Klienta, przygotowanie dokumentów i wydanie samochodu

Po wykonaniu wszelkich prac dodatkowych i ostatecznej akceptacji Klienta, zajmujemy się przygotowaniem do rejestracji auto, które zostało sprowadzone na zamówienie. Wykonujemy przegląd techniczny samochodu sprowadzanego na zamówienie (najlepiej z udziałem klienta), tłumaczenie i przygotowanie dokumentów, wypełniamy dokumenty akcyzowych i opłacamy podatek akcyzowy. Nasza cena nie uwzględnia kosztu rejestracji w Urzędzie Komunikacji. Po przygotowaniu wszystkich niezbędnych dokumentów importowany samochód jest gotowy do wydania w Twoje ręce. Po końcowym rozliczeniu przekazujemy Ci wszystkie dokumenty niezbędne do rejestracji auta, książki serwisowe, instrukcje, dokumenty. Dla każdego samochodu wykupujemy dla Ciebie gwarancję na części mechaniczne, które nie były możliwe do sprawdzenia w procesie weryfikacji. Gwarancja obejmuje czas miesiąca od zakupu. Możesz rozszerzyć długość i zakres gwarancji za dodatkową opłatą. Dzięki naszej gwarancji zakup używanego samochodu z zagranicy jest maksymalnie bezpieczny i komfortowy.

8. Wsparcie Klienta i odpowiedzialność

Wspieramy naszych Klientów w imporcie samochodu według wszelkiej dostępnej dla nas wiedzy i dobrej woli. Bazujemy na profesjonalnych narzędziach weryfikacji, służymy radą i opiniujemy każdy samochód na zamówienie jednak to Ty podejmujesz decyzję o zakupie. Samochody używane, tak samo jak i nowe, posiadają ryzyko eksploatacyjne. Staramy się zminimalizować potencjalne zagrożenia przy zakupie, jednak nie jesteśmy w stanie ich wyeliminować. Nie jesteśmy producentem samochodu i nie bierzemy odpowiedzialności za zużycie elementów eksploatacyjnych auta. Twoja decyzja o zakupie auta sprowadzonego na zamówienie musi być podjęta z uwzględnieniem tego ryzyka.

    Close Menu