kalkulator kosztów

Zakupu pojazdu z zagranicy

Akcyza

Akcyza dla pojemności pojazdu poniżej 2.0 (+3,1%)
Akcyza dla pojemności pojazdu powyżej 2.0 (+18,6%)

Opłaty transportowe

Opłaty za transport samochodu z krajów Europy Zachodniej do Polski wynoszą od 1600 zł
Opłata za dostarczenie auta pod dom na terenie kraju – 1 zł/km

*Opłata za usługę

Opłata wstępna pobierana przy podpisaniu umowy – 1000 zł

W ramach opłaty gwarantujemy wyszukanie i przedstawienie minimum 3 ofert samochodów dopasowanych do indywidualnych preferencji klienta. Proponowane samochody są uprzednio weryfikowane ze sprzedawcą oraz w serwisowych bazach danych (historia wypadkowa i serwisowa, stan prawny, przebieg).

Oblicz koszty sprowadzenia


*Opłata wstępna pobierana przy podpisaniu umowy   -   1000zł

Szczegółowe informacje

Poszukiwanie ofert odbywa się na wszystkich najważniejszych europejskich portalach ogłoszeniowych.

Rozpoczynamy również proces przesyłania zapytań do naszych partnerów, którzy są odbiorcami samochodów przyjmowanych przez salony w rozliczeniu, a także aut po stłuczkach z niewielkimi uszkodzeniami karoserii przejmowanych przez firmy ubezpieczeniowe. W ten sposób pozyskujemy samochody w atrakcyjnych cenach od pierwszych właścicieli. Takie auta są bardzo dobrym stanie technicznym, ponieważ były objęte autoryzowanym serwisem do ostatniego przejechanego kilometra.

Zanim przedstawimy Ci propozycje ofert do wyboru, konieczne jest ich sprawdzenie. Na tym etapie kontaktujemy się ze sprzedawcą, aby potwierdzić dostępność auta oraz przeprowadzić wstępny wywiad co do stanu technicznego samochodu (historia serwisowa i wypadkowa), a także aby prosić sprzedawcę o dokładne oględziny auta i podanie informacji na temat ewentualnych uszkodzeń. Następnie sprawdzamy historię i przebieg auta w bazach serwisowych oraz negocjujemy cenę, za którą możesz zakupić samochód.

Opłata prowizyjna za sprowadzenie samochodu do Polski i dokonanie wszelkich formalności niezbędnych do zarejestrowania samochodu na terenie kraju:
2000 zł - samochód o wartości poniżej 50 000 zł
3000 zł – samochód o wartości od 50 000 zł do 100 000 zł
od 4000 zł – samochód o wartości powyżej 100 000 zł


UWAGA!
Sprowadzamy samochody tylko o wartości powyżej 25000 zł.
Nie poszukujemy samochodu bez podpisania umowy i opłaty wstępnej 1000 zł.

Kalkulator sprowadzenia auta z zagranicy — co musisz wiedzieć

Coraz więcej konsumentów decyduje się na sprowadzanie samochodu spoza granic naszego kraju. Wiąże się to przede wszystkim z możliwością pozyskania auta w dużo atrakcyjniejszej cenie niż na rodzimym rynku, a co więcej zakupu modelu, który standardem, wyposażeniem i rocznikiem znacznie odbiega od odpowiedników cenowych w komisach i ogłoszeniach prywatnych dostępnych w kraju. Aby dokładnie zapoznać się z pełnymi kosztami, jakie musisz ponieść podczas importu pojazdu mechanicznego, najlepszym sposobem jest wykorzystanie dostępnego na naszej stronie kalkulatora, w którym w szybki i bezproblemowy sposób obliczysz wszystkie niezbędne kwoty wiążące się z zakupem samochodu z zagranicy. Kalkulator sprowadzenia auta z zagranicy to doskonałe narzędzie, które ułatwi ci podjęcie decyzji.

Koszt sprowadzenia auta z zagranicy — jakie koszty musisz wziąć pod uwagę kupując samochód

Decydując się na zakup samochodu z NiemiecBelgiiHolandii, czy Luksemburga musisz mieć na uwadze, że koszty, jakie musisz ponieść nie ograniczają się wyłącznie do ceny zakupu i opłat związanych z ubezpieczeniem, czy podatkami. Kalkulator kosztów dostępny na stronie ma czytelnie rozpisane rubryki, które z łatwością uzupełnisz, aby poznać finalną kwotę transakcji. Pierwszą z nich jest oczywiście cena zakupu, którą możesz podać w złotówkach lub w euro. W przypadku zakupu samochodu spoza terenu kraju pamiętaj, aby wziąć pod uwagę aktualny kurs walut, który może mieć mocny wpływ na kształt kwoty transakcji. Istotnym elementem jest również kraj, z którego sprowadzany jest samochód. On bowiem jasno określa koszt transportu pojazdu do Polski. Ostatnim elementem, który wpływa na koszt sprowadzenia auta z zagranicy jest wysokość akcyzy należnej do zapłaty.

Akcyza na samochody kalkulator – ile wynosi akcyza za samochód

Kupując samochód z innego kraju niż Polska koniecznością jest uiszczenie akcyzy. Ta ma niezwykle łatwy przelicznik i finalna kwota uzależniona jest od ceny wartości pojazdu oraz pojemności silnika. W przypadku pojazdów z silnikiem o pojemności poniżej 2.0 akcyza wynosi 3,1% ceny zakupu pojazdu, natomiast u wszystkich auto z silnikiem powyżej 2.0 jest to aż 18,6%. Aby ułatwić sobie zadanie obliczenia należności wykorzystaj akcyza na samochody – kalkulator, który szybko przeliczy kwotę w twoim imieniu.

Zakup samochodu przez profesjonalną firmę

Nie szukaj samochodu samodzielnie i wykorzystaj do tego profesjonalną firmę, która zgodnie z twoimi wytycznymi znajdzie auto twoich marzeń. Po skontaktowaniu się z nami umówimy się na spotkanie w celu ustalenia preferencji zakupowych, porozmawiamy o budżecie i ustalimy ostateczne warunki współpracy. Po potwierdzeniu zlecenia sprowadzenia auta, reszta należy już do nas!

Sprowadź samochód

Nie przegap okazji i zapoznaj się z naszymi usługami!

Close Menu