Poradnik

Przydatne informacje dla każdego kierowcy

https://prestigecarosiek.pl/app/files/2023/01/licznik-zamochodowy.jpg

20 stycznia 2023 Poradnik

Diesel czy benzyna – które auto warto sprowadzić z zagrnicy?

Diesel czy benzyna – które auto warto sprowadzić z zagranicy?

Jeżeli jesteś na etapie poszukiwania dla siebie odpowiedniego auta z zagranicy, z pewnością jednym z kryteriów, które będziesz analizować jest to, czy skupić się na samochodzie w dieslu czy benzynie. Odpowiadamy na te wątpliwości poniżej!

  1. Co wybrać: diesel czy benzyna?
  2. Benzyna czy diesel? Poznaj szczegóły
  3. Co lepsze, diesel czy benzyna?

Co wybrać: diesel czy benzyna?

Import aut na zamówienie to dla wielu osób spełnienie marzeń o upragnionym pojeździe. Przed finalizacją transakcji trzeba jednak odpowiedzieć sobie na kilka pytań. Jedno z nich obejmuje m.in. to, jaki silnik wybrać: na diesel czy benzynę? Trzeba na początku wziąć pod uwagę, że ceny aut z silnikami diesla mogą być wyższe. Wiele zależy jednak od konkretnej wersji silnika, jeżeli będziemy mieć np. do czynienia z popularnym 1.9 tdi, wówczas można spodziewać się kosztu, który będzie mocno zbliżony do wersji benzynowej. Równolegle z poszukiwaniami pojazdu należy też zapoznać się z kalkulatorem sprowadzenia auta z zagranicy. Dzięki temu zyskasz podpowiedź w kontekście szacowanego wydatku.

Benzyna czy diesel? Poznaj szczegóły

Jeśli jesteś na etapie rozważań na temat tego, czy lepiej wybrać benzynę czy diesel, weź pod uwagę, że silnik benzynowy oznacza z reguły niższe koszty dotyczące późniejszego serwisowania. Sporą dla wielu osób wadą może być jednak to, że trzeba się jednak spodziewać wyższych kosztów poniesionych na paliwo. Jazda z wykorzystaniem silników diesla jest tańsza pod kątem regularnie ponoszonych kosztów eksploatacyjnych. To powinno zatem zrekompensować wyższy koszt początkowego wydatku, powinien on bowiem się zwrócić przy uzupełnianiu baku.

Co lepsze, diesel czy benzyna?

Ciężko udzielić na to pytanie jednoznacznej odpowiedzi. Jeśli cenisz sobie wygodę i masz manualną skrzynię biegów, wówczas warto wspomnieć o tym, że posiadając diesla możesz rzadziej zmieniać biegi. Wielu kierowców zwraca także uwagę na lepszą kulturę jazdy oraz większy zakres obrotów. Dla niektórych kierowców ten aspekt pozwala na wzbudzenie silniejszych emocji podczas jazdy.

Powyższy poradnik powinien ułatwić dokonanie wyboru w kontekście odpowiedniej jednostki benzynowej. Jeśli zatem szukasz odpowiedzi na pytanie: co lepsze, diesel czy benzyna, weź pod uwagę, że każdy kierowca jest bowiem inny i ma inne potrzeby względem auta. Warto jednak wziąć pod uwagę wszelkie za i przeciw przed dokonaniem ostatecznego wyboru. Dzięki temu będziesz mieć pewność, że zakup został poprzedzony wnikliwą analizą w oparciu o Twoje potrzeby i oczekiwania.

    Close Menu