Poradnik

Przydatne informacje dla każdego kierowcy

https://prestigecarosiek.pl/app/files/2022/11/sprowadzane-auto.jpg

01 grudnia 2022 Poradnik

Instalacja LPG w sprowadzanym aucie

Importowanie samochodów to sposób na biznes, często jest to jedyna możliwość, by zmienić na lepszy model, czy zaoszczędzić przy zakupie. Nie bez powodu coraz większym zainteresowaniem cieszą się portale z ogłoszeniami motoryzacyjnymi. W ramach oszczędności przy użytkowaniu wielu decyduje się na instalację LPG. O czy należy pamiętać?

  1. Instalacja LPG, o czym należy pamiętać?
  2. Montaż LPG, czy to się opłaca?
  3. LPG do sprowadzonego samochodu

Wady i zalety LPG

Samochód z LPG pozwala na bardziej ekonomiczne użytkowanie. Jednak samo spalanie zależne jest nie tylko od cen na stacji paliw, ale również stylu prowadzenia. Ponadto założenie instalacji LPG sprawia, że ma się alternatywne zasilanie samochodu, w razie gdyby jednego paliwa zabrakło. W wielu modelach wpływa to także na wyciszenie pracy silnika, a sama jazda jest płynniejsza. To rozwiązanie sprawdza się dla osób, które każdego dnia mają do pokonania spore odległości do pracy, czy innego miejsca.

Czy LPG ma wady? Może zdarzyć się, że cena instalacji LPG jest wysoka, jednak wykonanie jej u specjalisty da gwarancję, że wszystko będzie działało w prawidłowy i co najważniejsze, bezpieczny sposób. Taką instalację należy zgłosić do Wydziału Komunikacji, ale także zapłacić wyższe OC, droższy jest także przegląd. Oblicz koszty importu auta, zanim podejmiesz decyzję!

Ile kosztuje instalacja gazowa?

Bardzo trudno oszacować jeden koszt dla tego typu przedsięwzięcia. Wiele zależy od tego, czy będzie to instalacja pierwszej, czy drugiej generacji. Należy liczyć się z kosztem od 1000 do 3000 złotych. W przypadku silników 6-cylindrowych koszt ten może sięgać nawet 9 tysięcy złotych. Alternatywą jest zakup samochodu, który już posiada LPG, jednak tutaj nie ma gwarancji, że została prawidłowo założona, a przede wszystkim czy używanie samochodu jest bezpieczne. Dlatego warto samodzielnie zlecić założenie LPG w miejscu, w którym mają odpowiednie certyfikaty i pozwolenia.

Jak zamontować instalację LPG?

Coraz więcej osób zastanawia się nad tym, czy samodzielnie mogą zamontować instalację LPG. Oczywiście, w dobie Internetu znalezienie instruktażu krok po kroku nie stanowi żadnego wyzwania. Jednak kwestia bezpieczeństwa powinna mieć tutaj priorytetowe znaczenie. Warto zdecydować się na wizytę u specjalisty, który zadba, by instalacja była dobrana do samochodu, ale przede wszystkim zagwarantuje pełne bezpieczeństwo dla późniejszego prowadzenia auta. Instalacja LPG pozwala na zaoszczędzenie na kosztach związanych z używaniem auta, warto wykonać usługę w odpowiednim miejscu.

    Close Menu