Poradnik

Przydatne informacje dla każdego kierowcy

https://prestigecarosiek.pl/app/files/2022/11/nieuczciwy-handlarz-samochodami.jpg

28 listopada 2022 Poradnik

Po czym poznasz nieuczciwego handlarza samochodami

Każdy, kto decyduje się na zakup samochodu używanego, zwłaszcza jeśli jest on sprowadzany z zagranicy, albo wtedy gdy, kupuje się go przez internet, z całą pewnością powinien wiedzieć, na co konkretnie zwracać uwagę, aby nie paść ofiarą nieuczciwego handlarza samochodami. Takich niestety wbrew pozorom nie brakuje i dlatego należy wiedzieć, w jakich sytuacjach zachować szczególną czujność, a na co już na pewno zwrócić swoją uwagę.

Spis treści:

  1. Na co uważać, kupując sprowadzane auto?
  2. Sprawdź danego dealera samochodów
  3. Co zrobi uczciwy sprzedawca

Na co uważać, kupując sprowadzane auto?

Nieuczciwy handlarz, z całą pewnością będzie chciał wykorzystać sytuację, w której kupujący nie ma zbyt dużego doświadczenia w kwestii nabywania pojazdów. Najłatwiej jest przecież oszukać kogoś, kto nie zna obowiązujących przepisów i standardów. To dlatego sprawdź, na co uważać, gdy decydujesz się na zakup auta sprowadzanego, a na pewno już nikt cię nie przechytrzy! Na co w pierwszej kolejności musisz zwrócić swoją uwagę? Na pewno na numer VIN! Niestety wiele z samochodów wystawianych na aukcje internetowe, posiada fałszywy numer. Znając numer VIN i numer rejestracji, bardzo szybko można sprawdzić historię pojazdu i upewnić się, że pokrywa się ona z tym, co deklaruje obecny właściciel. Jeśli numer jest fałszywy, najpewniej coś ukrywa!

Jak wygląda import aut z Niemiec? Sprawdź sprzedawców i wiedź, czego możesz się spodziewać!

Sprawdź danego dealera samochodów

Chyba nikomu nie trzeba tłumaczyć tego, aby nie kupował samochodu od człowieka, o którym nic nie wiadomo. Niestety w ten sposób łatwo jest paść ofiarą nieuczciwego handlarza. Jak można się domyślić, nieuczciwy handlarz może posługiwać się zmienionymi danymi, a do tego oferować na sprzedaż samochody, których tak naprawdę nie posiada. Może też posługiwać się fałszywymi numerami VIN, aby ukryć przeszłość pojazdu. To dlatego zalecamy, aby przed dokonaniem każdej transakcji, uważnie sprawdzić danego dealera samochodów. Jego doświadczenie i to, jak długo jest on na rynku. Warto też potwierdzić jego dane, a w miarę możliwości spotkać się najpierw na żywo.

Co zrobi uczciwy sprzedawca

Uczciwy sprzedawca w odróżnieniu od osoby, która chce jedynie oszukać, nie będzie miał problemów z przesłaniem prawdziwego numeru VIN, numeru rejestracji samochodowej czy dostarczeniu kolejnych dokumentów czy informacji, o które się poprosi. To również najczęściej osoby, które mają już spore doświadczenie w tej branży i dużo sprzedanych pojazdów na swoim koncie.

    Close Menu