Poradnik

Przydatne informacje dla każdego kierowcy

https://prestigecarosiek.pl/app/files/2022/06/Jakie-sa-zagrozenia-podczas-sprowadzania-samochodu-z-zagranicy.webp

29 czerwca 2022 Poradnik

Jakie są zagrożenia podczas sprowadzania samochodu z zagranicy?

Chociaż sprowadzenie samochodu z zagranicy przynosi wiele korzyści przede wszystkim w postaci dużo lepszych warunków cenowych za nowocześniejsze i młodsze modele niż te dostępne na terenie Polski, samodzielne ściągnięcie auta może nieść za sobą wiele ryzyka. Jeżeli nie wiesz, jak podejść do tematu kupna sprawdź, co proponujemy. Ponadto, aby dokonać wywozu samochodu z kraju zakupu, konieczne jest dopełnienie formalności czyli wymeldowanie go w tamtejszym urzędzie. W każdym kraju regulacje dotyczące wywozu pojazdów różnią się od siebie, a wizyta w urzędzie odbywa się w języku obcym, co może dodatkowo utrudnić całą procedurę.

Kupno samochodu z zagranicy - co warto wiedzieć

Decydując się na zakup samochodu poza granicami kraju musisz wiedzieć, że oprócz samego wyboru najlepszej opcji, która w stu procentach spełni twoje oczekiwania, twoim zadaniem będzie również przygotowanie pełnej dokumentacji i dopełnienie formalności związanych z transportem i rejestracją pojazdu. Pierwszym istotnym warunkiem sprowadzenia pojazdu jest posiadanie aktualnej polisy OC, która umożliwia kierowanie autem z miejsca zakupu do punktu docelowego. W przypadku braku dokumentu transport możliwy jest wyłącznie na lawecie. Co więcej, pełna dokumentacja samochodu w tym karta pojazdu oraz dowód rejestracyjny musi być przetłumaczony przez biegłego tłumacza. Brak spełnionego jakiegokolwiek warunku może skutecznie utrudnić ci przyjazd do kraju.

Sprowadzenie samochodu - na co zwrócić uwagę

Kupując jakikolwiek samochód używany musisz mieć na uwadze dokładne sprawdzenie jego stanu technicznego. O ile na terenie kraju jest to dużo łatwiejsze to zagranica również musisz stawić się osobiście, a do dokonania niektórych elementów oględzin posiadać dodatkowo specjalistyczny sprzęt jak np. miernik grubości lakieru, który wykluczy ewentualne uszkodzenia i stłuczki badając grubość nałożonej warstwy lakieru. W takim przypadku pomocna może okazać się firma zajmująca się profesjonalnym sprowadzaniem samochodów z krajów Unii Europejskiej.

Kupno używanego samochodu - profesjonalna firma sprowadzająca pojazdy

Decydując się na usługi przedstawicieli, którzy zajmą się wyszukaniem, transportem oraz pełną dokumentacją pojazdu oszczędzisz nie tylko czas, ale także koszty związane z zakupem. Przede wszystkim pracownicy na podstawie szerokiego wywiadu i dokładnych ustaleń, w tym zakresu cenowego, wyszukają proponowane modele a po wstępnej akceptacji udadzą się osobiście na miejsce sprzedaży, aby dokładnie sprawdzić stan techniczny pojazdu i sporządzić raport, który otrzymasz do weryfikacji. Takie działanie pozwoli uniknąć ewentualnych rozczarowań z tytułu zakupu nie do końca sprawnego pojazdu.

Samochód z zagranicy - czy warto?

Jeżeli zastanawiasz się nad zakupem samochodu, sprowadzenie go z terenów Unii z pewnością pozwoli ci się cieszyć dłużej niezawodną maszyną, która jest dobrze wyposażona. Najważniejsze, aby powierzyć to profesjonalistom, którzy wykonają pracę za ciebie.

    Close Menu