Poradnik

Przydatne informacje dla każdego kierowcy

https://prestigecarosiek.pl/app/files/2022/05/jak-sprowdzic-auto-z-zagranicy.webp

04 maja 2022 Poradnik

Jak sprowadzić auto z zagranicy?

Z każdym rokiem do Polski sprowadza się około 800-900 tys. pojazdów z zagranicy. Nie ma jednak w tym nic dziwnego, ponieważ na zagranicznych rynkach można kupić dany model auta o kilkanaście tysięcy złotych taniej niż w polskim salonie. Sam proces sprowadzania auta nie jest prosty, ponieważ trzeba pamiętać o wielu aspektach. Na ogół wyróżnia się dwa sposoby sprowadzania aut, które zostaną umówione w niniejszym artykule.

Sprowadzenie auta na własną rękę

Zakup i sprowadzenie auta na własną rękę zazwyczaj jest podejmowane przez osoby, który wiedzą, na co należy zwrócić uwagę przy zakupie auta. Osoby te wykorzystują doświadczenie, pozwalające im sprowadzić pojazd do kraju. Indywidualny zakup i zadbanie o to, aby auto dotarło do Polski, wymaga znajomości wielu procedur i umiejętności dopełnienia wszelkich formalności. Jeśli chce się sprowadzić auto na własną rękę, warto w pierwszej kolejności dobrze zweryfikować ofertę sprzedaży pojazdu. Sprzedawca powinien wszystkie istotne informacje na temat stanu auta zawrzeć w umowie. W ten sposób nowy właściciel auta może dochodzić swoich praw. Po zakupie auta trzeba zdecydować się na rodzaj transportu, który pozwoli dotrzeć do Polski. Głównym czynnikiem kształtującym wybór transportu jest aktualna tablica rejestracyjny lub jej brak. W przypadku aktualnej rejestracji nowy nabywca musi wyrobić sobie tymczasowe ubezpieczenie OC i tablice wywozowe, aby móc dojechać do Polski. W przypadku już nabycia wyrejestrowanego auta trzeba zamówić lawetę. Po przyjeździe do Polski trzeba także uregulować kwestie cłowo-akcyzowe. Jak widać, jest wiele spraw, o których trzeba pamiętać. Dlatego coraz więcej osób decyduje się na profesjonalne usługi firm, zajmujących się sprowadzaniem aut. Dzięki temu nabywca auta o nic się nie musi martwić.

Sprowadzenie auta przy pomocy fachowej firmy

Decydując się na sprowadzenie auta z pomocą wykwalifikowanej firmy, cały proces wygląda zupełnie inaczej, niż to ma miejsce w przypadku samodzielnego nabywania zagranicznego pojazdu. Wystarczy skontaktować się z firmą i wspólnie ustalić dostępny budżet na zakup auta. Konsultanci po dokonaniu wywiadu, który ma na celu określić preferencje motoryzacyjne klienta, zaczynają szukać auta ze sprawdzonych zagranicznych źródeł. Gdy klient spośród ofert wybierze auto, następnie firma rozpoczyna procedury, mające na celu sprowadzenie auta bezpiecznie do Polski. Ogromną korzyścią wynikającą ze współpracy z fachową firmą jest pełna opieka przy każdym etapie zakupu i sprowadzania auta, również pod kątem jego stanu technicznego oraz prawnego już na miejscu zakupu. Opiekun dopełnia wszystkie istotne formalności, które wynikają z obowiązków podatkowych także tych, koniecznych, aby zarejestrować auto. Decydując się na pomoc specjalistycznej firmy, sprowadzenie auta jest czystą przyjemnością.

Sprawdź jak znaleźć firmę sprowadzającą auta z zagranicy!

Co trzeba wiedzieć przed nawiązanie współpracy z firmą, sprowadzającą auta?

Na rynku działa wiele firm, zajmujących się importem aut, jednak tak naprawdę kilka z nich ma wypracowaną pozycję (np. Prestige Car Osiek), dzięki świadczeniu usługi o najwyższej jakości. Zanim zdecydujemy się na konkretną firmę, warto sprawdzić, z jakich rynków firma sprowadza auta. Jeśli interesuje nas auto z krajów Europy Zachodniej, to nie będzie sensu nawiązywać współpracę z firmą, mającą dostęp wyłącznie do aut ze Stanów Zjednoczonych. Weryfikując firmy, dobrze jest sprawdzić opinie poprzednich klientów i co firma oferuje w ramach swojej oferty.

    Close Menu