Poradnik

Przydatne informacje dla każdego kierowcy

https://prestigecarosiek.pl/app/files/2023/01/auto-z-komisu.jpeg

22 stycznia 2023 Poradnik

Czy warto kupić auto z komisu? Odpowiadamy!

Zmiana samochodu to nie tylko szansa na poprawę komfortu prowadzenia, ale przede wszystkim zwiększenie bezpieczeństwa samej jazdy. Decydując się na zmianę, bardzo często ma się do dyspozycji większą kwotę niż poprzednio, co także wpływa na poprawę w wyposażeniu modelu, który się zakupi. Na co zwrócić uwagę? Na co uważać?

  1. Auto z komisu – czy warto? Dlaczego ludzie się na nie decydują?
  2. Czy warto kupić auto z komisu? Kilka powodów
  3. Czy warto kupić auto w komisie? Na co zwrócić uwagę?
  4. Auto z komisu, na co uważać? Czy są inne rozwiązania?

Auto z komisu – czy warto? Dlaczego ludzie się na nie decydują?

Decydując się na zmianę samochodu, którym jeździmy, warto przejrzeć wszelkie ogłoszenia, ponieważ wiadomo, że jedni chcą kupić, natomiast spora grupa osób zwyczajnie sprzedaje. Auto z komisu  czy warto? Wiele osób się nad tym zastanawia, w końcu jest to miejsce, w którym można przejrzeć samochody różnych marek w różnym przedziale cenowym. W praktyce oznacza to, że te miejsca nadal cieszą się bardzo dużym zainteresowaniem. Oczywiście dają możliwość zorientowania się w cenach na rynku, jednocześnie należy uwzględnić to, że sprowadzone auta mogą być w przeróżnym stanie technicznym. Zdarzają się sytuacje, w których wszelkie usterki są jedynie maskowane, natomiast sam pojazd jest przygotowany wizualnie w taki sposób, by zachęcić do zakupu. Często ludzie, którzy mają zamiar zmienić swój samochód, swoje pierwsze kroki kierują właśnie do komisu, ponieważ zakładają, że znajdą tam wiele ciekawych propozycji dla siebie. Niestety, może zdarzyć się tak, że wrócą zdenerwowani, gdyż namolność sprzedawcy ich skutecznie zniechęci do skorzystania z możliwości zakupu auta, którym potencjalny kupujący jest zainteresowany.

Czy warto kupić auto z komisu? Kilka powodów

Komis wydaje się miejscem, w którym można spotkać przeróżne samochody. To dobre rozwiązanie dla osoby, która chciałaby zmienić swój samochód, jednak nie ma upatrzonej konkretnej marki, czy modelu. Można więc zapoznać się z ofertą, sprawdzić, jaka rozbieżność cenowa jest na rynku, ale także zobaczyć, na co można będzie sobie pozwolić.

1. Różnorodność – przeglądając samochody, które są w komisie, można zobaczyć, jakie pojazdy cieszą się najwyższą popularnością. Często właściciele komisów decydują się na wystawienie tych, które są na czasie, ponieważ dzięki temu liczą na ich sprawną sprzedaż.

2. Różny stan techniczny – w komisach można znaleźć samochody w przeróżnym stanie. Dlatego osoby, które po wypadkach szukają identycznego modelu, by móc zdobyć części, mogą właśnie w ten sposób je zdobyć. To szansa dla pojazdów, które zostały sprowadzone z innych krajów na to, by znów powrócić na jezdnię. Niestety, sklepy z częściami samochodowymi, a nawet serwisy nie zawsze są w stanie zdobyć potrzebne produkty do rzadszych modeli. Stąd też często jest to jedyna droga, by osiągnąć sukces.

3. Różnica w wyposażeniu – to prawdziwa okazja dla wymagających klientów, którzy chcą się wyróżniać także pod względem wyposażenia samochodów. Często dystrybucja na dany kraj zawiera zróżnicowane wyposażenie, dlatego auta z innych krajów są atrakcyjnym kąskiem.

4. Modele niedostępne w Polsce – nie wszystkie samochody są dostępne dla klientów naszego kraju, ponieważ zdarzają się modele, które są dostępne jedynie na konkretny rynek. Osoby, które chciałyby zdobyć ciekawy model, mogą więc korzystać z oferty komisów, które posiadają na sprzedaż często unikatowe auta.

Czy warto kupić auto w komisie? Na co zwrócić uwagę?

Decydując się na zmianę auta, należy przede wszystkim określić półkę cenową, gdyż budżet odgrywa kluczową rolę, jeśli chodzi o możliwości zdobycia konkretnego samochodu. Warto także spisać ten rodzaj wyposażenia, który ma szczególnie duże znaczenie. Wiadomo, że każdy ma własne preferencje co do tego, jakie wyposażenie powinno mieć auto. Czy kupić auto w komisie? Dla wielu to rozwiązanie jest kuszące, jednak istnieje sporo oszustw dotyczących stanu technicznego. Warto na takie poszukiwania zabrać mechanika, czy pasjonata motoryzacji, który będzie wiedział, gdzie właściwie szukać usterek. Ponadto dobrym rozwiązaniem może być skorzystanie z nowych możliwości dotyczących zakupu samochodu, czyli skorzystanie z usług firmy, która zajmuje się ściąganiem aut z innych krajów dla konkretnego klienta. Zabezpieczeniem jest nie tylko sama umowa z klientem, ale także wiedza i doświadczenie przedstawicieli takich firm.

Auto z komisu, na co uważać? Czy są inne rozwiązania?

Kupując auto w komisie, można narazić się na dodatkowe koszty. Wiadomo, że właściciele żyją ze sprzedaży, dlatego zrobią wszystko, by osiągnąć wskazane przez siebie cele. Alternatywą dla zakupu w komisie jest skorzystanie z usług firmy, która zajmuje się tym profesjonalnie. Import aut z zagranicy to sposób na zakup pojazdu zgodnego z oczekiwaniami, w określonej cenie i z danym wyposażeniem. Koszt sprowadzenia auta z zagranicy może być zróżnicowany, dlatego można się zorientować po tym, jak wpisze się odpowiednie wartości do kalkulatora.

    Close Menu