Poradnik

Przydatne informacje dla każdego kierowcy

https://prestigecarosiek.pl/app/files/2022/06/gdzie-szukac-samochodow-z-niemiec.webp

02 czerwca 2022 Poradnik

Gdzie szukać samochodów z Niemiec?

Zakup nowego samochodu nie zawsze jest łatwym zadaniem, dlatego warto dobrze się do tego przygotować. Bardzo często cena zakupu jest na tyle wysoka, że skutecznie zniechęca do dalszych poszukiwań. W takim przypadku dobrym sposobem jest zwrócenie uwagi na pojazdy wystawione na rynku niemieckim.

Zakup samochodu z zagranicy - co warto wiedzieć

Zanim zdecydujesz się na kupno pojazdu z Niemiec, sprawdź jakie wymogi, formalności oraz dodatkowe koszty musisz wziąć pod uwagę. Przede wszystkim w przypadku pojazdów sprowadzanych spoza granic Polski doliczana jest akcyza wynosząca 3,1% ceny wartości zakupu w przypadku samochodów o pojemności silnika poniżej 2.0 i 18,6% kwoty auta, jeżeli silnik znajdujący się w maszynie ma pojemność wyższą niż 2.0. Dodatkowe koszty to oczywiście cena przejazdu na teren kraju oraz koszty i czas poświęcone w trakcie poszukiwań i osobistego oglądania poszczególnych modeli.

Sprowadzenie samochodu z Niemiec - gdzie szukać wymarzonego auta

Sprowadzenie auta z Niemiec nie jest sprawą prostą. Doświadczeni handlarze doskonale wiedzą, w jakich miejscach szukać dobrych i sprawdzonych samochodów, które nie mają ukrytych wad i usterek. Co jednak zrobić w przypadku kiedy zakup pojazdu z zagranicy jest twoją pierwszą transakcją? Dobrym rozwiązaniem jest przejrzenie niemieckich stron z autami na sprzedaż. Niektóre z nich zostały dostosowane do polskich nabywców i posiadają polskie wersje językowe, które skutecznie ułatwią przeglądanie ofert i ewentualną komunikację ze sprzedającym. Możesz oczywiście skorzystać z prywatnych ogłoszeń dostępnych w sieci, w których możliwa jest negocjacja ceny. Ta opcja wymaga jednak znajomości języka obcego.

Kupno samochodu z Niemiec - opcja pośrednika sprzedaży

Jesteś zdecydowany na zakup samochodu z Niemiec, ale osobiste poszukiwania nieco wykraczają poza twoje kompetencje? Nic nie szkodzi. Skorzystaj z opcji pośrednika zakupu, który wszelkie formalności wykona w twoim imieniu. Prestige Car Osiek to firma zajmująca się poszukiwaniem samochodów dostosowanych do twoich potrzeb oraz preferencji, działającą w ramach określonego uprzednio budżetu i ustaleń zapisanych w umowie.

Samochód z Niemiec - koszty sprowadzenia pojazdu

Aby dokładnie obliczyć kwotę transakcji możesz skorzystać z dostępnego na stronie kalkulatora kosztów sprowadzenia auta z Niemiec, który zawiera kwotę zakupu w przeliczeniu na złotówki lub euro, pojemność silnika określającą wysokość akcyzy oraz kraj sprowadzenia, który stanowi o kosztach transportu pojazdu w miejsce docelowe.

    Close Menu