Poradnik

Przydatne informacje dla każdego kierowcy

https://prestigecarosiek.pl/app/files/2022/05/jak-sprowdzic-auto-z-zagranicy.webp

18 lipca 2022 Poradnik

Czy da się samodzielnie sprowadzić samochód z zagranicy?

Każdy, kto chociaż raz poszukiwał samochodu na własny użytek doskonale wie, jak dużo czasu i pracy trzeba włożyć w to by znaleźć odpowiedni model. Auta kupione na rodzimym rynku często odbiegają ceną oraz jakością od tych, które zostały sprowadzone z zachodniego rynku, dlatego konsumenci często decydują się na poszukiwania wymarzonego modelu właśnie za granicą.

Zakup samochodu z zachodniego rynku motoryzacyjnego

Niezwykle często zdarza się, że wiele osób chcąc zakupić nowy samochód rezygnuje z poszukiwań na terenie Polski i udaje się do Holandii, Niemiec, Luksemburga lub Belgii, gdzie może liczyć na dużo lepszy wybór i atrakcyjniejszą ofertę cenową. Dużym atutem sprowadzonego pojazdu jest jego lepsza jakość i wygląd przede wszystkim dlatego, że ceny aut za naszą zachodnią granicą są dużo niższe w porównaniu do tych samych modeli proponowanych na naszym rynku. Co więcej, stosunkowo prosta procedura zakupu sprawia, że kupno nie jest takie trudne jakby się mogło wydawać.

Kupno samochodu z zagranicy – co warto wiedzieć

Aby móc kupić samochód spoza granic kraju wiadome jest, że koniecznym będzie obejrzenie samochodu i sprawdzenie jego stanu technicznego. Aby tego dokonać niezbędne jest osobiste udanie się do miejsca sprzedaży, co wiąże się z dodatkowymi kosztami i czasem, który może okazać się kluczowy. Istotnym elementem jest również zadbanie o opłacenie aktualnego ubezpieczenia pojazdu, który chcesz zakupić. W przeciwnym wypadku konieczne będzie sprowadzenie auta za pomocą lawety. Sprowadzenie samochodu z wyżej wymienionych krajów to niezwykle korzystny zakup, jednak zanim się na niego zdecydujesz musisz pamiętać, że niezbędne będzie opłacenie akcyzy od pojazdu, która wynosi 3,1% ceny wartości samochodu w przypadku modeli o pojemności silnika wynoszącej mniej niż 2.0 i 18,6% dla samochodów z silnikiem powyżej 2.0. Skorzystaj z naszego kalkulatora kosztów sprowadzenia samochodu z zagranicy, aby dowiedzieć się ile będzie kosztował cały proces.

Sprowadzenie samochodu z zagranicy – jak to zorganizować

Podczas poszukiwań niezwykle cennymi może okazać się czas i koszty. Aby ograniczyć je do minimum i zredukować zbędne wyjazdy, które mogą spełznąć na niczym warto zastanowić się nad możliwością współpracy z profesjonalną firmą, która specjalizuje się w pozyskiwaniu pojazdów z rynku zagranicznego. Istotnym czynnikiem jest tutaj ustalenie budżetu w formie widełek cenowych, w których może poruszać się firma oraz zakresu modeli lub wyposażenia, które cię interesuje. To już do podwykonawców należy wyszukanie wartych uwagi samochodów, osobiste sprawdzenie ich stanu technicznego i sprowadzenie samochodu do Polski na wskazany adres.

    Close Menu