Poradnik

Przydatne informacje dla każdego kierowcy

https://prestigecarosiek.pl/app/files/2022/11/elektryczny-samochod.jpg

07 grudnia 2022 Poradnik

Czy warto kupić używany samochód elektryczny?

W ostatnich latach zdecydowanie rośnie zainteresowanie posiadaniem samochodu elektrycznego. Sporo mówi się też o tym, że za kilka lat samochody elektryczne mogą stać się po prostu codziennością i korzystać się będzie tylko z nich. Wciąż jednak ceny bywają wysokie i z tego powodu dużo osób zastanawia się nad zakupem używanego samochodu elektrycznego. W tym celu warto przemyśleć wszystkie plusy i minusy, a być może uda się dopasować coś w sam raz do swoich potrzeb! Podpowiadamy czy warto skorzystać z takiego rozwiązania, a jeśli tak, ile mniej więcej to kosztuje.

Spis treści:

  1. Jak prezentuje się rynek samochodów elektrycznych?
  2. Czy warto zainwestować w używany samochód elektryczny?
  3. Czy warto sprowadzać samochód elektryczny używany z zagranicy?

Jak prezentuje się rynek samochodów elektrycznych?

Przyszłość to samochody elektryczne. Producenci pojazdów doskonale o tym wiedzą, a więc prześcigają się w proponowaniu coraz to nowszych modeli, które posiadają wszelkie uaktualnienia i udoskonalenia. Obecnie szacuje się, że cały rynek samochodów elektrycznych obejmuje kilkadziesiąt różnych modeli, które różnią się ceną, gabarytem i możliwościami. Tak duży rozrzut sprawia, że bez wątpienia każdy znajdzie dla siebie najlepsze rozwiązanie!

Czy warto zainwestować w używany samochód elektryczny?

Zakup używanego samochodu elektrycznego to niewątpliwie mniejszy wydatek niż w przypadku zakupu całkowicie nowego modelu. Tutaj jednak trzeba pamiętać o tym, że samochody elektryczne pojawiły się na ulicach stosunkowo niedawno, a więc te modele nie zdążyły się jeszcze całkiem zestarzeć. Jeśli dysponuje się stosunkowo sporą gotówką, wtedy wybór jest o wiele prostszy. W granicach 50 tysięcy złotych znaleźć można naprawdę bardzo porządne samochody elektryczne, które posłużą jeszcze przez bardzo długi czas. Wiele zależy przede wszystkim od ich wieku, ale i oczywiście od konkretnej marki.

Czy warto sprowadzać samochód elektryczny używany z zagranicy?

Wiele osób zastanawia się również nad tym, czy sprowadzanie samochodu elektrycznego używanego z zagranicy to najlepsza opcja w takim przypadku. Często zdarzyć się może tak, że dzięki prawdziwej okazji, zakup poza granicami Polski będzie korzystniejszy. Warto jednak pamiętać o dodatkowych kosztach związanych ze sprowadzaniem auta. Aby móc wyliczyć orientacyjną końcową cenę, z całą pewnością zaleca się skorzystać z naszego kalkulatora. Dzięki temu łatwiej będzie podjąć ostateczną decyzję.

Sprawdź nasz kalkulator kosztów sprowadzenia auta!

    Close Menu