tel. 503-946-234

Import

Dodatkowe informacje

Decydując się na zakup samochodu na zamówienie, należy pamiętać, że jest to samochód używany, dlatego może nosić ślady użytkowania i wymagać niewielkiej naprawy. Najważniejsze jest jednak, aby odróżnić drobne usterki związane z codzienną pracą auta, od jego poważnycyh wad technicznych. Oprócz tego czy samochód jest sprawny oraz jego stanu wizualnego, liczy się także to w jakiej sutuacji prawnej się znajduje.

Jako doświadczona firma w tej branży sprawdzamy dokładnie każdy sprowadzany samochód, aby zakup używanego auta z zagranicy był maksymalnie bezpieczny i komfortowy.

Oto główne zagrożenia, które mogą wystapić w procesie sprowadzania samochodu:

ZAGROŻENIA

STAN TECHNICZNY

Podstawowym aspektem, na który trzeba zwrócić szczególną uwagę podczas sprowadzania samochodu jest jego stan techniczny. Decydując się na zakup używanego samochodu, należy zwrócić uwagę na najczęściej występujące wady techniczne:

Silniki benzynowe:

Silniki diesla:

Układ zawieszenia:

Generalnie, niepokoić powinny zmiany w jego prowadzeniu, stukanie, czy właśnie uczuciepływania na nierównościach. Poniżej bardziej szczegółowy opis usterek jego poszczególnych elementów:

HISTORIA WYPADKOWA

Kolejnym bardzo istotnym aspektem przed sprowadzeniem samochodu używanego, jest sprawdzenie jego stanu pod względem historii wypadkowej. Nikt z kupujących nie chcialby stać się właścicielem auta z jakąkolwiek historią wypadkową, jednak zdarzają się nieuczciwi sprzedawcy, którzy starają się ukryć przeszłość auta. Należy zaznaczyć ze nie wszystkie ślady naprawy samochodu świadczą o tym, że samochód miał wypadek. Jednakże tylko doświadczony ekspert w dziedzinie motoryzacji jest w stanie odróżnić niuanse, które świadczą o niegroźnych naprawach od poważnych remontów, które dyskwalifikują auto do zakupu. Bardzo często samochody mają pomalowane i odświeżone niektóre z elementów karoserii, a poza tymi naprawami nie miały żadnych poważniejszych uszkodzeń. Ważnym jest aby umieć odróżnić te przypadki. Bazując na bogatym doświadczeniu oraz przeprowadzonej ekspertyzie auta, zapewniamy Państwu pełną informację na temat sprowadzanego samochodu i jego historii.

W pierwszej kolejności sprawdzamy samochód we wszystkich dostępnych bazach danych, dzięki czemu już na początku możemy odrzucić oferty samochodów z poważnymi uszkodzeniami. Samochody sprawdzamy m. in. na bazie:

Kolenym etapem weryfikacji auta jest ekspertyza naszego rzeczoznawcy wykonywana manualnie i za pomocą przyrządów pomiarowych:

HISTORIA SERWISOWA

Regularnie prowadzony serwis samochodu ma ogromny wpływ na długą i bezproblemową eksploatację zakupionego samochodu. Dlatego bardzo ważne jest aby zweryfikować historię serwisowa pojazdu.
Najważniejsze jest aby dokumenty świadczące o historii serwisowej samochodu były legalne i orginalne.

Najczęściej spotykanymi nieprawidłowościami zwiazanymi z historią serwisową są:

W pierwszej kolejności sprawdzamy wpisy w książkach serwisowych kontrolując bazy danych i telefonując do wybranych serwisów w kraju pochodzenia samochodu. Często wystarczająca jest wizyta w autoryzowanej stacji diagnostycznej w Polsce i sprawdzenie auta na podstawie numeru VIN.
Podczas oględzin samochodu u sprzedawcy, nasi pracownicy są w stanie wykryć większość z nieprawidłowości, dzięki czemu zakup samochodu we współpracy z naszą firmą to gwarancja rzetelności i bezpieczeństwa. Podczas weryfikacji auta przede wszystkim korzystamy z naszego doswiadczenia, potwierdzająć nasze przypuszczenia specjalistycznym sprzętem. Narzędziem służącym do weryfikowania przebiegu aut z zagranicy i Polski, jest specjalistyczny komputer diagnostyczny. Często sprzedawcy dokonują korekty licznika, nie pamiętając że przebieg może być też zapisany w sterownikach poszczególnych zespołów części, takich jak: skrzynia biegów, silnik, radio.

Co możemy sprawdzić w poszczególnych serwisach wg redaktorów Fakt:

ZAGROŻENIA PODATKOWE I PRAWNE

Przy zakupie sprowadzonego samochodu używanego, nabywca powinien zwrócić uwagę również na jego stan prawny i ciążące na przedmiocie sprzedaży jakim jest auto, obciążenia podatkowe.

Do najczęstszych przypadków, z jakimi możemy się spotkać podczas sprowadzania aut na zamówienie należą:

Metody weryfikacji

STAN TECHNICZNY

W pierwszej kolejności sprawdzamy samochód we wszystkich dostępnych bazach danych, dzięki czemu już na początku możemy odrzucić oferty samochodów z poważnymi uszkodzeniami. Samochody sprawdzamy m. in. na bazie: historii europejskich ubezpieczalni, dekoderów VIN z historią wypadkową, historii napraw w ASO, archiwalnych ofert uszkodzonych samochodów.

Kolenym etapem weryfikacji auta jest ekspertyza naszego rzeczoznawcy wykonywana manualnie i za pomocą przyrządów pomiarowych:

STAN PRAWNY

W ramach standardowej procedury zakupu samochodu na zamówienie, sprawdzamy czy auto:

Zlecając nam usługę sprowadzenia samochodu, przenosisz ryzyko związane z zakupem na ekspertów z doświadczeniem w dziedzinie motoryzacji.

MASZ PYTANIA?
ZAPRASZAMY DO KONTAKTU
TEL. 503-946-234